Ćwiczenia

Ćwiczenia na brzuch – zmień sylwetkę w 30 dni

ćwiczenia na brzuch 30 dni

Szukasz skutecznego treningu, który obejmuje ćwiczenia na brzuch? 30 dni to dostatecznie dużo, żeby poprawić sylwetkę i pozbyć się oponki! Weź udział w wyzwaniu, które stworzone zostało z myślą o szybkim i skutecznym pozbywaniu się zbędnych kilogramów.

Czy wystarczy miesiąc, żeby mieć płaski brzuch? To możliwe, ale oczywiście nie takie proste. Trening i dieta muszą się uzupełniać. Jeśli więc chcesz podjąć się tego wyzwania, nic nie stoi na przeszkodzie, ale wiedz, że łatwo nie będzie. Poniżej znajdziesz ćwiczenia na brzuch – 30 dni ich regularnego wykonywania będzie podstawą do poprawy sylwetki, ale nie możesz zapominać również o diecie. Ta jest równie ważna, a może nawet ważniejsza, niż trening.

Wyzwanie – 30 dni do płaskiego brzucha. Zasady?

Ćwiczenia na brzuch 30 dni - wyzwanie

Choć samo założenie tego wyzwania wydaje się proste, warto znać jego zasady. Przede wszystkim musisz pamiętać, że w pierwszym tygodniu – nazwijmy go rozgrzewkowym – nie możesz robić więcej, niż 30 powtórzeń dziennie (licząc wszystkie ćwiczenia). W następnym okresie liczba powtórzeń będzie wzrastała, ale tylko o jedno na dzień. Chodzi o to, żeby przyzwyczajać mięśnie brzucha do coraz większego, ale nie zbyt dużego wysiłku. Kolejną ważną sprawą jest ustalenie stałej godziny, w której będą wykonywane ćwiczenia. Mięśnie potrzebują 24-godzinnej regeneracji. Po ćwiczeniach pamiętaj o posiłku.

Jak przygotować się do ćwiczeń na brzuch? 30 dni to nie za mało?

Ćwiczenia na brzuch 30 dni - jak się przygotować

Choć wydaje się to niemożliwe, prawidłowo przeprowadzony cykl 30-dniowy może przynieść wymierne i zadowalające rezultaty. Kluczem jest odpowiedni plan treningowy, ale również – jak już zostało wspomniane – dieta. Nie powinieneś zapominać również o sprzęcie, który niezbędny będzie do ćwiczeń – w domu, czy na sali gimnastycznej. W sklepach sieci Decathlon znajdziesz wszystko, co niezbędne. Powinny zainteresować cię:

  • mata do ćwiczeń;
  • buty sportowe;
  • koszulka treningowa;
  • spodenki treningowe;
  • ręcznik na siłownię.
Sprawdź!
Ćwiczenia na ramiona w domu – jak je robić?

Najlepsze ćwiczenia na brzuch. 30 dni do zmiany sylwetki!

Ćwiczenia na brzuch 30 dni - najlepsze ćwiczenia

Jeśli chodzi o ćwiczenia na brzuch, 30 dni będzie optymalnym okresem, ale pod warunkiem, że będziesz wykonywał je zgodnie z zaprezentowanymi wcześniej zasadami. W twoim planie treningowym znaleźć mogą się następujące ćwiczenia.

Zwykłe brzuszki

Podstawowe ćwiczenie na mięśnie brzucha. Wykonasz je, leżąc na macie ze zgiętymi kolanami. Ręce załóż za głowę i wykonuj skłony tułowia w stronę kolan. Kluczowe jest, aby ruch ten wykonywać, wykorzystując tylko mięśnie brzucha. Aby prawidłowo wykonać brzuszki, nie możesz odrywać stóp od podłoża.

Sięganie do kostek

Aby uruchomić mięśnie skośne brzucha, musisz położyć się w takiej samej pozycji, jak do zwykłych brzuszków. Tym razem jednak twoim zadaniem będzie naprzemienne sięganie dłonią do kostek. Stopy musisz cały czas trzymać na podłożu. Podczas wykonywania ćwiczenia cały czas napinaj mięśnie brzucha.

Unoszenie nogi w leżeniu

To ćwiczenie na płaski brzuch wykonasz, leżąc na plecach. Ręce miej ułożone wzdłuż ciała. Jedyne, co musisz zrobić, to podnosić naprzemiennie nogi do góry, cały czas kontrolując, czy odcinek lędźwiowy kręgosłupa styka się z podłożem. Podczas ćwiczenia nieustannie napinaj mięśnie brzucha.

Odwrócone brzuszki

Nieco zmodyfikowana wersja brzuszków. Wykonasz je, leżąc na plecach. Ręce umieść za głową, natomiast nogi lekko unieś i ugnij. Następnie musisz napiąć mięśnie brzucha, bardziej unieść nogi i jednocześnie oderwać pośladki i biodra od podłoża. Kolejnym krokiem jest opuszczenie bioder. Nie kładź od razu nóg na podłodze!

Rowerek

Ćwiczenia na brzuch 30 dni - rowerek

Kolejne ćwiczenie na górne partie brzucha, które wykonasz, leżąc na plecach. Polega ono na symulowaniu uniesionymi w górę nogami pedałowanie na rowerze. Podczas cyklu treningowego miej cały czas napięte mięśnie brzucha. Kluczem jest zachowanie równowagi i wykonywanie ruchów nogami w stałej pozycji.

Sprawdź!
Ćwiczenia na szpagat. Jakie najlepsze ćwiczenia na szpagat? Jak rozciągnąć ciało krok po kroku do szpagatu?

Płaski brzuch w 30 dni? To możliwe! Wykonując powyższe ćwiczenia i trzymając się wskazanych założeń, na pewno osiągniesz sukces. Warto oczywiście wiedzieć, jakie wykonywać ćwiczenia na brzuch. 30 dni to tylko pozornie mało czasu. Jeśli dobrze je spożytkujesz, na pewno wykonasz to wymagające wyzwanie, a efekty pozytywnie cię zaskoczą.


Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *