Ćwiczenia

Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzny – jak mieć płaski brzuch bez boczków?

ćwiczenia na brzuch dla mężczyzny

Chcesz zrzucić kilka kilogramów i szukasz dobrego oraz skutecznego treningu? W poniższym artykule znajdziesz proste, ale jednocześnie niezwykle efektywne ćwiczenia na brzuch dla mężczyzny. Pozbywanie się oponki nigdy nie było tak proste!

Najlepsze ćwiczenia to takie, które są proste do zrobienia, a które są gwarancją skuteczności. To wcale nie mrzonka. Jeśli interesują cię takie właśnie ćwiczenia na brzuch dla mężczyzny, to dobrze trafiłeś. Poniższe propozycje spełnią twoje oczekiwania. Co równie ważne – bez większych problemów wykonasz je w zaciszu własnego domu. Oczywiście zmiana diety i regularność są niezbędnymi elementami planu zrzucenia kilku kilogramów przed zbliżającym się latem.

Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzny – skuteczny trening na mięśnie brzucha

ćwiczenia na brzuch dla mężczyzny skuteczny trening

Aby odchudzanie było skuteczne, musisz wykonywać ćwiczenia i zadbać o zbilansowaną dietę. Niby oczywiste, ale wielu mężczyzn o tym zapomina. Jeśli zależy ci na wysportowanej sylwetce i sześciopaku, wybierz proponowane przez nas ćwiczenia. Ten trening cię nie zawiedzie!

Nogi w górę – najlepsze ćwiczenia na brzuch dla mężczyzny

Na początek coś prostego! Ćwiczenie to zrobisz, leżąc na plecach. Odcinek lędźwiowy kręgosłupa musi przylegać do podłoża. Twoim zadaniem będzie podnoszenie nóg do kąta około 90 stopni i opuszczanie. Przez cały czas musi to być jednak ruch kontrolowany – nawet podczas opuszczania nie możesz zrezygnować z napinania mięśni brzucha. Na początku powinieneś wykonać trzy serie po kilkanaście powtórzeń w każdej.

Sprawdź!
Ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa. TOP 5

Coś na mięsień prosty? Brzuszki z nogami w górze

Aby wykonać to ćwiczenie na brzuch nie obciążające kręgosłupa, musisz położyć się na plecach. Proste nogi unieś do kąta około 90 stopni. Co ważne, odcinek lędźwiowy kręgosłupa powinien dotykać maty. Ręce trzymaj za głową. Twoim zadaniem będzie teraz podnoszenie tułowia z użyciem tylko i wyłącznie mięśni brzucha. Na początku wystarczą dwie serie i do 15 powtórzeń w każdej. Systematycznie zwiększaj liczbę wykonywanych serii.

Jeśli chcesz zgubić brzuch, wybierz deskę z pompką

ćwiczenia na brzuch dla mężczyzny jak mieć płaski brzuch

Przyjmij pozycję deski (plank) opierając się na przedramionach. Aby zrobić to ćwiczenie, musisz zachować prostą linię nóg oraz tułowia. Najpierw wyprostuj jedną rękę w łokciu, a następnie drugą, płynnie przechodząc do deski w oparciu na dłoniach. Następnie zegnij łokcie i wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzaj do kilkunastu razy w trzech seriach.

Przeplatanka – brzuch i pośladki

Połóż się na plecach, a nogi ugnij w kolanach – jak do klasycznych brzuszków. Teraz unieś tułów i pozostaw go pod kątem 45 stopni. Podnieś stopy i łydki tak, aby znajdowały się równolegle do podłoża. Złap ciężarek i zacznij podawać go sobie z ręki do ręki – na zmianę pod kolanami. Nogi w tym czasie muszą pracować podobnie jak przy rowerku. Napięcie mięśni brzucha i proste plecy to podstawa. Ćwicz tak przez około 30 sekund, z czasem przedłużając ćwiczenie, bez utraty dynamiki jego wykonywania.

Pionowe nożyce, czyli najlepsze ćwiczenia na wzmocnienie mięśni

To ćwiczenie spalające tłuszcz z brzucha wykonasz, leżąc na plecach. Unoś proste nogi, robiąc pionowe wymachy. Kręgosłup lędźwiowy musi być cały czas na podłodze, natomiast mięśnie brzucha napięte. Istotą tego ćwiczenia na płaski brzuch jest dynamika, a także regularne wykonywanie pełnego zakresu wymachu. Wraz z kolejnymi powtórzeniami będzie to coraz bardziej wymagające. Na początku dwie serie po 20 powtórzeń będą wystarczające. 

Sprawdź!
Ćwiczenia na pośladki z hantlami – jaki trening na pośladki z ciężarkami?

Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzny – jak się przygotować?

ćwiczenia na brzuch dla mężczyzny jak się przygotować

Profesjonalnie przygotowany zestaw treningowy, nawet jeśli stworzony z myślą o prostych ćwiczeniach na brzuch dla mężczyzny, powinien spełniać określone standardy. Wykonywanie ćwiczeń powinno odbywać się w optymalnych i bezpiecznych warunkach. Cardio, fitness, siłownia, bieganie – wszystkie te aktywności wymagają odpowiedniego sprzętu. Trening mięśni brzucha również. W sklepach sieci Decathlon kupisz wszystko, co będzie ci potrzebne do wykonania powyższych ćwiczeń na brzuch i nogi dla mężczyzny. Lista zakupów powinna obejmować:

  • buty treningowe;
  • spodnie sportowe;
  • koszulkę sportową;
  • hantle fitness;
  • matę fitness.

Odpowiednio rozplanowany trening siłowy – nawet we własnych czterech ścianach – może przynieść świetne rezultaty. Wyrzeźbienie sylwetki i zrzucenie zbędnych kilogramów to scenariusz jak najbardziej możliwy do zrealizowania. Stosując zaproponowane powyżej ćwiczenia na brzuch dla mężczyzny, podkręcisz spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej i poprawisz metabolizm. Z czasem wejdziesz na wyższy poziom zaawansowania, a efekt, czyli przyrost masy mięśniowej, będzie jeszcze bardziej imponujący. 


Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *