Trening

Trening cardio na siłowni – z jakimi maszynami? Sprawdź, co możesz wykorzystać do ćwiczeń cardio!

trening cardio na siłowni

Trening cardio na siłowni to świetna opcja dla tych, którzy stawiają na intensywność ćwiczeń i chcą urozmaicić sobie czas wolny. Jeśli chodzi o trening cardio plan powinien obejmować rozgrzewkę i część główną. Zobacz pomysły na aktywność wytrzymałościową!

Nie ulega wątpliwości, że trening cardio na siłowni z wykorzystaniem sprzętów fitness to niejednokrotnie świetne rozwiązanie. Możesz wykonywać ćwiczenia ukierunkowane na spalanie tkanki tłuszczowej i wydolność układu krążenia oraz pracę nad kondycją i przemianą materii. Dobrym pomysłem może okazać się cardio na bieżni czy na rowerze stacjonarnym. Intensywny ruch 3 razy w tygodniu może ci się bardzo przydać. Zobacz ciekawe pomysły na ćwiczenia z użyciem maszyn!

Kardio na kondycję a jazda na rowerze treningowym

Trening cardio na siłowni rowerek

Regularny trening cardio na siłowni to bardzo angażująca forma aktywności. Wspaniale sprawdzić się może tutaj jazda na rowerze stacjonarnym. Nie jest to szczególnie skomplikowane ćwiczenie, niemniej jednak modeluje ono:

  • pośladki;
  • nogi;
  • brzuch.

Dodatkowo ten rodzaj aktywności wpływa na metabolizm. Możesz dzięki temu spalić sporo kalorii.

Trening cardio na siłowni a wybór formy treningu – orbitrek

Trening cardio na siłowni orbitrek

Twój plan powinien uwzględniać maksymalne zaangażowanie. Dlatego właśnie możesz wykonać ćwiczenia na orbitreku. Ta aktywność fizyczna skupia się na mięśniach i ich wzmacnianiu. Kluczową rolę odgrywają tutaj nogi. Jest to połączenie treningu siłowego i wytrzymałościowego, co może stanowić bardzo interesujące rozwiązanie dla osób ceniących sobie kompleksowe podejście do ćwiczeń. Warto wiedzieć, że podobne ćwiczenia można wykonywać w swoim domu, a trening cardio w domu będzie równie skuteczny!

Sprawdź!
Ćwiczenia z gumą na barki – trening w domu z taśmą

Przykładowe ćwiczenia cardio dla początkujących – bieganie

Trening cardio na siłowni bieganie

Ruch z wykorzystaniem bieżni pozwala na spalanie tłuszczu i zrzucanie zbędnych kilogramów, na czym zależy wielu osobom. Wymaga on sporego wysiłku, zwłaszcza dla osób, które dopiero wkraczają w świat regularnych aktywności. Czas trwania treningu ukierunkowanego na bieganie i odchudzanie powinien wynosić minimum 30 minut. Jeżeli masz problem z osiągnięciem takiego wyniku, zacznij od truchtu o umiarkowanej intensywności. Musisz dopasować aktywność do swoich indywidualnych potrzeb oraz możliwości. Praca nad kondycją może okazać się dużym wyzwaniem, dlatego też trzeba powoli dążyć do wyznaczonego celu.

Trening tlenowy a wchodzenie po schodach

Niektórzy wykorzystują tradycyjne schpdy do ćwiczeń w zaciszu domowym, co może być praktyczną opcją w wielu sytuacjach związanych, przykładowo, z brakiem sprzętu. W klubach fitness jednak do dyspozycji osób zainteresowanych często są specjalne maszyny nazywane właśnie schodami. Korzystanie z tych urządzeń nieraz jest ciekawym rozwiązaniem, które może mieć spory wpływ m.in. na wydolność i wytrzymałość organizmu. Pamiętaj o dopasowaniu intensywności i czasu trwania wysiłku do swoich preferencji.

Aktywność w klubie i w domu – co może ci się przydać?

Trening cardio na siłowni ćwiczenia

Jeżeli chcesz przeprowadzić trening cardio na siłowni, powinieneś zaopatrzyć się w odpowiedni strój sportowy. Przydatny może okazać się też bidon na wodę. Pamiętaj, że dobry trening uwzględnia zarówno intensywne ćwiczenia, jak i czas na regenerację. Dlatego w wielu przypadkach optymalne jest trenowanie trzy razy w tygodniu. Jeśli masz ochotę robić ćwiczenia cardio dodatkowo w domu, możesz zaopatrzyć się we wspomniane wcześniej sprzęty. W sklepach Decathlon możesz znaleźć:

  • bieżnie do biegania i chodzenia;
  • trenażery eliptyczne;
  • rowerki treningowe.

Pamiętaj o gruntownej analizie swoich potrzeb.

W trosce o kondycję i pozbywanie się zbędnej tkanki tłuszczowej możesz wykonywać ćwiczenia cardio na siłowni lub w domu, w zależności od indywidualnych upodobań i możliwości. Korzyści z tego rodzaju ruchu są bardzo szerokie. Zastanów się dokładnie nad swoimi preferencjami dotyczącymi aktywności. Podjęcie decyzji o systematycznym wysiłku fizycznym wymaga sporej motywacji oraz dużego zaangażowania. Określ swoje cele i sumiennie dąż do ich realizacji. Spędzanie czasu w klubie to dobra okazja do poznawania nowych osób. Przy wykorzystaniu urządzeń fitness ruch może być bardzo przyjemny i inspirujący!

Sprawdź!
Jakie style pływackie są najlepsze do nauki pływania?

Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *