Ćwiczenia

Ćwiczenia na talię osy i płask brzuch – w tydzień to za mało!

ćwiczenia na talię osy

Kształtne ciało kojarzy się z dobrym zdrowiem i samopoczuciem. W końcu im lepiej wyglądasz, tym lepiej się czujesz. Warto zatem poświęcić czas na dbanie o sylwetkę, w tym wyrzeźbione nogi oraz wąską talię. Ta ostatnia to kobieca wizytówka, dlatego poznaj TOP 5 ćwiczeń na talię osy już w kilka tygodni.

Pasy wyszczuplające noszone na co dzień, zaawansowane diety czy zabiegi medycyny estetycznej, nawet te najlepiej dobrane, nie są w stanie zastąpić indywidualnie opracowanego planu treningowego. Osiągnięcie atrakcyjnego wyglądu nie jest możliwe bez regularnych ćwiczeń. Choć media lansują wiele modeli dążenia do wymarzonej sylwetki, bez wątpienia to ruch stoi na szczycie listy najskuteczniejszych zabiegów.

Talia osy to marzenie? Najwyższy czas je spełnić!

Ćwiczenia na talię osy marzenie

Szczupła sylwetka nie jest synonimem atrakcyjnego wyglądu. Możesz ważyć niewiele, ale jeżeli twojemu ciału brakuje symetrii i regularnej rzeźby, nie będziesz w pełni zadowolona z tego, jak wyglądasz. Atrakcyjność fizyczna to bowiem coś więcej niż tylko satysfakcjonujący odczyt na wadze. Jednak nie przejmuj się na zapas! Nie oznacza to wcale konieczności całkowitej zmiany stylu życia i porzucenia z dnia na dzień lubianych nawyków. Leniuchowanie na kanapie to żadna zbrodnia. Ważne, aby zachowana została równowaga wartości. W efekcie twoje ciało stanie się silne, kształtne, zdrowe, a zarazem wypoczęte.

Pamiętaj, że mimo niesłabnącej popularności rozmaitych ćwiczeń, wiele z nich nie wysmukla talii, a wręcz przeciwnie, dodatkowo ją rozbudowuje. Z czego lepiej zrezygnować? Treningi typowo siłowe, długie i intensywne cardio oraz ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha nie będą twoimi sprzymierzeńcami. Zamień je na treningi o charakterze wytrzymałościowym oraz krótkie serie na konkretne partie ciała. Dopiero umiejętne połączenie spalania tkanki tłuszczowej z poprawą jędrności ciała oraz modelowaniem przyniesie oczekiwany efekt.

Sprawdź!
Ćwiczenia na szczupłe uda. Szczupłe uda w 2 tygodnie

Ćwiczenia na talię osy, których lepiej nie wpisywać na listę treningową

Wśród wielu propozycji treningów na płaski brzuch i wąską talię na prowadzenie wysuwają się ćwiczenia z obręczą hula-hop. O ile zabawa z kręceniem kołem rzeczywiście sprawdza się podczas rzeźbienia płaskiego brzucha, o tyle dla szczupłej talii to przysłowiowy gwóźdź do trumny. Hula-hop bardzo intensywnie pobudza i angażuje do pracy mięśnie skośne brzucha. W ten sposób powoduje ich rozrastanie. Nie tylko hula-hop może przekreślić marzenia o talii osy. Robienie brzuszków skośnych z dodatkowym obciążeniem nie sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej. Stymuluje za to zwiększanie tkanki mięśniowej. A przecież nie na tym ci zależy.

Nie ma jednej, uniwersalnej recepty na kształtną sylwetkę. Jednak istnieją ćwiczenia, które, wykonywane regularnie i sumiennie, pozwalają cieszyć się szczupłą talią już po kilku tygodniach. I to bez codziennego chodzenia na siłownię czy drastycznych ograniczeń żywieniowych. Oto lista TOP 5 propozycji krótkich treningów, których efekt cię zaskoczy. Twoja talia wyraźnie się zwęzi, biust poprawi kształt, a biodra zyskają jędrność oraz ładną, regularną linię.

Co zrobić, aby mieć talię osy? Ćwiczenia na filmowe wcięcie w talii

Ćwiczenia na talię osy co zrobić

Poniższe propozycje nie tylko pozwolą zarysować mięśnie brzucha, lecz także wzmocnią kręgosłup, wyszczuplą talię, a co najważniejsze, poprawią wytrzymałość i ogólną kondycję twojego ciała. Wykonasz je w domu, ogrodzie, w parku czy na tarasie, ponieważ nie potrzebujesz do nich żadnych specjalistycznych sprzętów ani akcesoriów.

Russian Twist dla początkujących

Ćwiczenia na talię osy russian twist

Popularność tego ćwiczenia nie słabnie ani trochę, choć wiadomo, że wykonywane zbyt często oraz z dodatkowym obciążeniem może przynieść odwrotny skutek. Pamiętaj, aby stanowiło ono dodatek do treningu wyszczuplającego. Wówczas sprawi, że na twoim brzuchu pojawią się estetycznie wyrzeźbione linie, a same mięśnie proste, skośne i poprzeczne ulegną wzmocnieniu.

Sprawdź!
Ćwiczenia ze sztangą na pośladki – Zobacz najlepsze ćwiczenia na pośladki

Usiądź wygodnie na macie i lekko przechyl się do tyłu. Zegnij nogi w kolanach, unieś stopy nad matę i, napinając mięśnie brzucha, utrzymaj pozycję wyjściową. Ćwiczenie polega na skrętach tułowia w lewo oraz w prawo, w równym tempie z dotknięciem dłońmi podłoża. W wersji dla początkujących nie stosuje się dodatkowego obciążenia – to idealny wariant, jeżeli twoim celem jest zredukowanie oponki oraz subtelne wysmuklenie talii.

Ugięcie i unoszenie nóg w zwisie

Atutem tego ćwiczenia jest angażowanie w nie kilku różnych partii mięśni, nie tylko w obrębie brzucha. Zwis możesz wykonać na specjalnym drążku, na drabince w siłowni lub w zewnętrznej strefie treningowej np. w pobliskim parku. Chwyć się drążka, ugnij nogi w kolanach i przyciągnij je do brzucha. Pamiętaj, aby opuszczać je wolno i równo. Przez cały czas koncentruj się na utrzymaniu stałego napięcia mięśni brzucha, a także pośladków.

Wypychanie bioder w leżeniu na plecach

Ćwiczenia na talię osy wypychanie

Wśród propozycji krótkich aktywności ważne miejsce zajmuje wypychanie bioder z obciążeniem, wykonywane w pozycji leżącej. To ćwiczenie na talię osy angażuje zarówno mięśnie brzuch, nóg, jak i stabilizujące mięśnie głębokie. W połączeniu z dłuższym treningiem redukującym tkankę tłuszczową oraz technikami modelująco-ujędrniającymi pozwoli Ci ono poprawić wygląd ciała, jego giętkość oraz stabilność. Połóż się wygodnie na macie i zegnij nogi w kolanach. Ustaw je na szerokość barków. Mocno dociśnij całe stopy oraz pięty do powierzchni podłoża. Na początek połóż na brzuchu ciężarek o niewielkiej masie. Wypychaj go ku górze, unosząc biodra. Pilnuj napięcia w brzuchu, udach i pośladkach, a także równomiernego opadania. Ćwiczenie wykonuj w minimum trzech seriach po 10-12 powtórzeń.

Plank (także w wersji plank na piłce)

Popularny plank pozwala poprawić kształt i kontury ciała, a jednocześnie wzmacnia mięśnie nóg, brzucha, partie przykręgosłupowe, a także mięśnie karku. To jedno z tych ćwiczeń, które jednocześnie modelują i zwiększają wytrzymałość, poprawiają stabilizację oraz stymulują mięśnie typu core. Ważne, abyś pilnowała ułożenia dłoni równo pod barkami, utrzymania napięcia oraz równej linii pleców i nóg. Wykonuj początkowo serie po 20-30 sekund, a w miarę możliwości sukcesywnie je wydłużaj.

Sprawdź!
Ćwiczenia na kaptury – dobre ćwiczenia na kaptury w domu i na siłowni

Brzuszki na piłce

Ćwiczenia na talię osy brzuszki

Alternatywą dla brzuszków klasycznych w półsiadzie lub leżeniu na macie są te wykonywane na piłce. To znacznie lepsze rozwiązanie, ponieważ fitbal zapewnia dodatkowe wsparcie dla obciążanego kręgosłupa, a także pozwala na angażowanie większej partii mięśni, również głębokich. Usiądź na środku piłki możliwie najbardziej stabilnie. Następnie powoli przetocz się tak, aby piłka znalazła się pod kręgosłupem. Rozstaw stopy na szerokość barków, a ręce załóż pod głowę. Zacznij ruchem rozciągającym mięśnie, przechodząc do pozycji leżącej. Wykończ ćwiczenie powoli wracając do półsiadu, przybliżając mostek do spojenia łonowego.

Szukasz skutecznego sposobu na uzyskanie pożądanych proporcji ciała, poprawę wyglądu brzucha oraz atrakcyjne zarysowanie talii? Z pomocą tych kilku ćwiczeń stworzysz ciekawy plan treningowy, który z łatwością zmodyfikujesz na własne potrzeby. Mówi się, że anatomii i genów nie da się poprawić. Nie zapominaj jednak, że regularne ćwiczenia pozwalają zbliżyć się do celu, jakim jest wymarzony wygląd. Przy tym uczą wytrwałości i niejednokrotnie sprawiają przyjemność. Postaw na szybki trening, który stanie się twoim ulubionym zajęciem. Dzięki niemu osiągniesz oczekiwany efekt bez wychodzenia z domu. To prostsze niż myślisz.

Sprawdź także:


Może Cię także zainteresować:
Sprawdź!
Ćwiczenia na przerwę między udami. Sprawdź przykładowe propozycje treningowe na uda!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *