Ćwiczenia

Ćwiczenia na plecy z gumą – jak wykorzystać gumy oporowe, aby mieć umięśnione i proste plecy?

ćwiczenia na plecy z gumą

Ćwiczenia na plecy z gumą to znakomity sposób na wzmocnienie mięśni grzbietu. Zaletą tego treningu jest jego dostępność – wystarczy zaopatrzyć się w taśmę i można ćwiczyć nawet w domu. Co warto wiedzieć o tej formie aktywności?

Trening z użyciem gumy to coś, co można wykonać w domu. Taśma zastępuje wiele dużych maszyn, które dostępne są na siłowni, ale zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. Jest to sprzęt, za pomocą którego można pracować nad różnymi partiami ciała, a przede wszystkim wykonywać ćwiczenia na plecy z gumą. Dzięki temu wzmacniane są mięśnie grzbietu, ale także wspierające je mięśnie brzucha. To jeszcze nie wszystko, co można uzyskać dzięki niepozornym taśmom oporowym.

Guma do ćwiczeń – co warto wiedzieć?

Ćwiczenia na plecy z gumą co warto wiedzieć

Guma do ćwiczeń jest bardzo uniwersalnym gadżetem, który może zastąpić wiele innych sprzętów. Jeżeli planujesz ćwiczenia na plecy z hantlami lub ćwiczenia na plecy ze sztangą, a nie masz w domu tych przyrządów, sięgnij po taśmę. Trening wykonany za jej pomocą będzie równie skuteczny, ponieważ w tym wypadku także musisz pokonać opór. Taśma wykonana jest z lekkiego lateksu, ale w zależności od grubości i szerokości wytwarza mniejszy bądź większy opór (im jest grubsza i szersza, tym ciężej z nią pracować). Idealnie sprawdza się zarówno podczas ćwiczeń ogólnorozwojowych, jak i w pracy nad konkretną częścią ciała.

Ćwiczenia na plecy z gumą oporową

To idealny sprzęt dla wszystkich, którzy szukają pomysłu na ćwiczenia na plecy w domu. Nie trzeba iść do siłowni ani na fitness, by poczuć się, jak po intensywnej sesji. Jakie ćwiczenia na plecy, do których przyda się guma, można wykonać na podłodze w salonie?

Sprawdź!
Ćwiczenia na orbitreku, żeby schudnąć? Ćwiczenia na orbitreku

Wiosłowanie

Ćwiczenia na plecy z gumą wiosłowanie

Wiosłowanie to znakomite ćwiczenie na górną część pleców, podczas którego angażowane są też inne partie ciała. Usiądź na podłodze i wyprostuj nogi w kolanach (pięty leżą, a palce skierowane są do góry), utrzymuj proste plecy. Zaczep gumę o stopy, a następnie zacznij rozciągać ją w kierunku bioder, trzymając oba łokcie blisko tułowia. Ćwiczenie należy powtórzyć dziesięć razy.

Skłon z gumą

Tym razem ćwiczenie na plecy z gumą wykonywane jest w pozycji stojącej. Naciągnij gumę między dłońmi, a później unieś ręce w górę. Staraj się opuścić tułów w kierunku ud, cały czas utrzymując swoje plecy proste. Powoli wróć do pozycji wyjściowej. To ćwiczenie również warto wykonać dziesięć razy.

Unoszenie gumy z pochylonym tułowiem

Ćwiczenia na plecy z gumą unoszenie

Stań w rozkroku, stopy rozstaw mniej więcej na szerokość barków i wsuń je w oba końce taśmy. Chwyć gumę pośrodku jej szerokości, pochyl tułów pod kątem 45 stopni i lekko ugnij kolana. Pilnując, by mieć wyprostowane plecy i napięty brzuch, ściągnij łopatki, zginając ramiona i przyciągając je jak najbliżej korpusu. Staraj się, by guma była napięta – ćwiczenia rób dokładnie, by poczuć, jak napinają się mięśnie. Wróć do pozycji wyjściowej.

Unoszenie gumy z wyprostowanymi plecami

Zaczep obie stopy o końce gumy i rozstaw nogi na szerokość barków. Złap gumę pośrodku obiema rękami, zegnij łokcie, a następnie zacznij unosić ramiona w górę, trzymając ręce blisko klatki piersiowej. Ciągnij taśmę aż do momentu, gdy nadgarstki znajdą się na wysokości jej górnej części. Wróć do pozycji wyjściowej, powoli prostując ramiona.

Ćwiczenia z taśmą – na te partie ciała będzie najlepsza

Ćwiczenia na plecy z gumą z taśmą

Taśma jest świetna dla osób, które chcą urozmaicić ćwiczenia na szerokie plecy, a także dla szukających możliwości wyrzeźbienia na przykład pośladków. Ale ćwiczenia na pośladki i mięśnie pleców to nie wszystko – możesz wykonywać, przysiady, skręty tułowia i całe mnóstwo aktywności, poprawiających sylwetkę. Z taśmą zrobisz również:

Sprawdź!
Ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha. Poznaj 4 propozycje

Trening z gumą – co będzie potrzebne?

Ćwiczenia na plecy z gumą trening

Wykonanie treningu pleców w domu przy użyciu gumy jest możliwe. Potrzebujesz tylko kilku akcesoriów, które dostępne są w sklepach Decathlon. Należy do nich oczywiście guma oporowa do ćwiczeń, którą trzeba odpowiednio dobrać do swoich możliwości. Ze względu na wiele możliwych pozycji przyda się też mata do ćwiczeń. Poza tym warto kupić odzież sportową, dzięki której samopoczucie po treningu będzie bardziej komfortowe.

Ćwiczenia na plecy z gumą to jeden ze sposobów wzmocnienia mięśni grzbietu. Dzięki niewielkiemu gadżetowi można przeprowadzić trening innych partii mięśni, które podobnie jak mięśnie pleców, również wspierają kręgosłup oraz prawidłową postawę ciała.


Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *