Ćwiczenia

Ćwiczenie na płaski brzuch – 10 najlepszych propozycji do wykonania w domu

ćwiczenie na płaski brzuch

Ćwiczenie na płaski brzuch możesz wykonywać w domu, w dowolnym czasie. Nie musisz wychodzić na siłownię ani płacić za trening. Jak schudnąć z brzucha? Poznaj zestaw sprawdzonych ćwiczeń.

Przeszkadza ci oponka na brzuchu? Ulubione spodnie nie chcą dopiąć się w pasie? Pora rozpocząć odchudzanie i wzmocnić mięśnie brzucha. Dzięki temu poprawisz wygląd, samopoczucie i kondycję zdrowotną. Jak to zrobić? Wystarczy trochę silnej woli, rezygnacja ze słodyczy i posiłków typu fast food, a także regularny trening. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Czytaj dalej.

Domowe ćwiczenie na płaski brzuch. Od czego zacząć?

Zacznij od zakupów w sklepie Decathlon. Na stoisku dedykowanym gimnastyce i fitness znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do wykonywania ćwiczeń w domu:

 • wygodne legginsy i T-shirty;
 • buty sportowe;
 • maty do ćwiczeń;
 • obręcze hula-hop;
 • gumy i taśmy lateksowe;
 • rowerki stacjonarne i orbitreki do treningów cardio;
 • ławka lub kołyska do robienia brzuszków.

Ćwiczenie na płaski brzuch – plan treningowy

Nie wierz w to, że zdołasz uzyskać płaski brzuch w ciągu tygodnia. Wprawdzie lekkostrawna dieta i picie niegazowanej wody sprawi, że poczujesz się lżej, jednak widoczne efekty w postaci mniejszego obwodu w pasie i zarysu mięśni zamiast skóry z warstwą tłuszczyku zauważysz po około 6 tygodniach. Oto zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha. Wykonuj je co najmniej 3 razy w tygodniu przez godzinę. Najlepiej powtarzaj kolejno wszystkie zadania. Jeśli zapragniesz odmiany, zamień je raz w tygodniu na trening cardio.

Skręty i skłony tułowia na rozgrzewkę

Stań w lekkim rozkroku. Ręce rozłóż na boki. Skręć tułów o 90 stopni, a potem odwróć plecy w drugą stronę. Następnie wróć do pozycji wyjściowej. Zrób skłon, dotykając palcami lewej dłoni do palców prawej stopy, a potem odwrotnie. Powtarzaj te ćwiczenia naprzemiennie przez 2 minuty.

Brzuszki tradycyjne na wzmocnienie mięśnia prostego

Połóż się na macie na plecach. Nogi zegnij w kolanach pod kątem prostym. Ręce wyciągnij do góry i zegnij w łokciach. Dłonie złącz za głową. Przyciągaj łopatki do klatki piersiowej i wracaj do pozycji leżącej. Wykonuj to ćwiczenie przez 2 minuty. Ułatwi ci to sprzęt ze sklepu Decathlon, np. ławka albo kołyska typu Nyamba.

Brzuszki na wzmocnienie mięśni skośnych

Połóż się na macie na plecach. Zegnij nogi w kolanach pod kątem prostym i połóż je na boku. Ręce wyciągnij za głowę, zegnij w łokciach i złącz dłonie za głową. Unoś łopatki, dotykając brodą klatki piersiowej. Powtarzaj tę czynność przez minutę. Odwróć zgięte nogi na drugą stronę i powtórz zadanie.

Alfabet pisany stopami

Połóż się na plecach. Nogi wyprostuj. Ułóż ręce wzdłuż ciała. Unieś nad podłogę jedną nogę i stopą kręć w powietrzu litery alfabetu. Druga noga w tym czasie swobodnie leży. Po minucie zmień nogę. Całe zadanie wykonuj przez 5 minut.

Nożyce na wzmocnienie dolnych partii brzucha

Leżąc na plecach z wyciągniętymi rękoma, unieś nogi pod kątem ostrym do bioder i krzyżuj na przemian łydki. Wykonuj ruchy cięcia powietrza nogami. Powtarzaj przez co najmniej 3 minuty.

Deska na pozbycie się brzucha i boczków

Połóż się na macie na brzuchu. Ręce zegnij w łokciach i unieś całe ciało równolegle do podłogi, opierając je na przedramionach i palcach stóp. Wytrzymaj w tej pozycji tak długo, jak zdołasz. To zadanie angażuje wszystkie mięśnie brzucha, a także pośladków i ud. Wzmacnia też kręgosłup. Dla lepszego efektu spróbuj pokręcić biodrami w powietrzu. Dzięki temu szybciej zgubisz boczki.

Rowerek w powietrzu

To proste ćwiczenie pomoże wyrzeźbić mięśnie skośne brzucha. Połóż się na plecach. Ręce złóż jak do robienie brzuszków. Nogi zegnij i przyciągnij stopy do pośladków. Unoś barki i na przemian dotykaj lewym łokciem prawego kolana, a prawym łokieć przyciągaj do lewego kolana. Wykonuj zadanie przez 5 minut.

Kręcenie hula-hop

To świetne ćwiczenie na wyrzeźbienie talii i wyszczuplenie brzucha. Kręć obręczą przez około pół godziny.

Ćwiczenia z gumą lub taśmą

Standardowe skłony i brzuszki wykonuj, trzymając w dłoniach końce taśmy. Rozciągliwa guma stawia opór mięśniom i przyspiesza efekty treningów.

Trening na rowerku stacjonarnym lub orbitreku

To nie tylko trening brzucha, ale też całego ciała. Przyniesie efekty, jeśli będziesz trenować przez godzinę co najmniej 3 razy w tygodniu.

Wiesz już jak wzmocnić brzuch i zgubić tkankę tłuszczową, a zatem trenuj intensywnie i czekaj na efekty. Każde ćwiczenie na płaski brzuch z czasem przyniesie satysfakcjonujące efekty.


Może Cię także zainteresować:
Karolina Szymańska
Instruktorka fitness z ośmioletnim doświadczeniem. Pracuje w jednej z warszawskich siłowni, a po godzinach udziela się charytatywnie w schronisku dla zwierząt. Uczestniczkom swoich zajęć zawsze podkreśla, że jedyny zły trening to taki, który się nie odbył. Gdy ma wolną chwilę, lubi spędzać czas na łonie natury.

  Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

  PROS

  +
  Add Field

  CONS

  +
  Add Field
  Choose Image
  Choose Video